Atrakcje w okolicy

Zapraszamy do odwiedzenia ciekawych miejsc i atrakcji turystycznych w naszej okolicy.

Park Rozrywki BARTBO

Odkryj magię Parku Rozrywki Aktywnej BARTBO!

Monster Trucki, quady, segwaye,  strzelnica, speedball, zorbing, park linowy, plac zabaw dla dzieci i wiele innych atrakcji. Park linowy to aż 6 tras o różnym stopniu zaawansowania. Mogą się na nich wykazać zarówno dorośli, jak i dzieci.

Bartbo to niecodzienne rozrywki zebrane w jednym miejscu. Każdy znajdzie coś dla siebie.

 

BUTRYNY (3 km od Zakątka Mazurskiego)

Zwierzyniec Warmiński w Nikielkowie

Państwo Wiesława i Henryk Prokopowicz, prowadzą nietypowe gospodarstwo, które nazwali  „Zwierzyniec Warmiński”. Na powierzchni ok. 18 ha, zgromadzili ponad setkę rozmaitych zwierząt między innymi: strusie emu, krowy zebu, krowy szkockie, kangury, daniele, owce awassi, owce kameruńskie, owce somalijskie, osły, lamy, kozy kameruńskie karłowate oraz wiele innych.

 Mini ZOO w Nikielkowie wyróżnia także to, że Pan Henryk osobiście oprowadza każdego odwiedzającego, przy czym bardzo interesująco opowiada o zwierzętach. Wszystkie zwierzęta są bardzo przyjazne i do tego stopnia oswojone, że można je dotykać, głaskać, wziąć na ręce, a na kucach jest także możliwość przejażdżki. Mini zoo w Nikielkowie jest bardzo ciekawym miejscem, które warto odwiedzić, szczególnie z małymi dziećmi.

Kontakt:
Wiesława i Henryk Prokopowicz
Nikielkowo 24
tel. 694 937 639
Dł. geogr. 20.5705 Szer. geogr. 53.8069      

Łowisko Szwaderki

Dla wprawionych wędkarzy polecamy specjalne łowiska w Szwaderkach. Na terenie gospodarstwa rybackiego znajdują się dwa łowiska, część pstrągowa dla miłośników aktywnego wędkowania oraz część karpiowo-jesiotrowa dla bardziej cierpliwych wędkarzy. Na miejscu lub stronie www można wykupić pozwolenie na wędkowanie w okolicznych jeziorach, więcej informacji http://szwaderki.pl.

Kajaki Warmia

Zachęcamy do wzięcia udziału w spływie kajakowym rzeką Marózką. Spływ rozpoczyna się na jeziorze Pawlik, a sam szlak jest najbardziej malowniczym i atrakcyjnym odcinkiem Marózki. Rzeka wije się w głębokim wąwozie, a kajakarze w cieniu szumiącego sosnowego lasu rozciągającego się aż do jeziora Świętego oddają się obcowaniu z naturą. Liczne zakręty rzeki i wartki nurt podnoszą poziom adrenaliny. Piękne piaszczyste i twarde dno oraz nieduża głębokość na prostych odcinkach, jak i niski brzeg pozwalają na postój i regenerację sił przy własnym prowiancie. Przebycie całego szlaku zajmie około 3 godzin, rezerwacji kajaków dokonać można poprzez stronę www.kajakiwarmia.pl.

Pole Bitwy Grunwaldzkiej

Miejsce historycznego zwycięstwa połączonych sił Polski i Litwy, nad wojskami Zakonu Krzyżackiego.

Gości naszego ośrodka przebywających na wczasach w dniu 16 lipca zachęcamy do zobaczenia inscenizacji bitwy pod Grunwaldem. Oprócz samej inscenizacji bitwy odwiedzający zobaczyć mogą liczne turnieje rycerskie, zwiedzić obóz rycerski oraz na targu rzemieślniczym kupić rękodzieło przygotowywane dawnymi metodami. Dojazd do Grunwaldu przez Olsztynek zajmuje około godziny. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.grunwald1410.pl.

Skansen – Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku

W muzeum na wolnym powietrzu zgromadzono 73 obiekty dużej i małej architektury wiejskiej z Warmii, Mazur, Powiśla i Małej Litwy, o zróżnicowanych funkcjach i budowie. Są to budynki mieszkalne, sakralne, zabudowania gospodarcze i przemysłowe.
Początki Skansenu w Olsztynku sięgają 1909 roku, kiedy to w Królewcu, ówczesnej stolicy Prus Wschodnich, zapadła decyzja o utworzeniu muzeum architektury wiejskiej.
Znajdują się tu obiekty najbardziej charakterystycznych dla każdego z regionów wchodzących w skład Prus Wschodnich.

 

Kontakt:
Muzeum Budownictwa Ludowego - Park Etnograficzny w Olsztynku
ul. Leśna 23
11-015 Olsztynek